Паметните Телефони Убиваат, Зарем Не?

[fblike]
Секој кој поседува мобилен телефон треба да ја научи оваа лекција

jonas_majkatiitatkoti

Момчето има 24 години, сака да слуша музика и да разговора со своите пријатели преку својот smartphone, но сепак тој е убиен токму од  паметениот  телефон.   
 Ова видео драматично покажува еден од  најголемите современи проблеми.
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=MPoQgbYn8fU[/youtube]
Посетено 14.269 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeTV: Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans 2nd Season (Dub) anime episode 25 online free at https://animetv.cc anime tv list

Mars Red (Dub) Episode 13

Website https://gogoanime.be: Watch Operation Han-Gyaku-Sei Million Arthur 2nd Season gogoanime Episode 13 animes online

AnimeFreak: The Monster Of Frankenstein (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws anime freaks website

Pbase: https://pbase.com/animefreakws/profile

Buddypress: https://buddypress.org/members/gogoanimebe/profile/