Објавен е новиот видеоспот на Дејвид Боуви

За песната “No Plan”
Станува збор за песната “No Plan” која ќе се најде на истоимениот
нов ЕП албум кој излегува денеска
No Plan, Killing A Little Time и When I Met You се последните три песни кои ги сними англискиот музички великан Дејвид Боуви, кои сега ќе се најдат на новиот ЕП албум No Plan” кој излегува денес. Копродуцент е Tony Visconti, а на споменатиот мини-албум ќе се најде и песната Lazarus од албумот  Blackstar кој го објави Дејвид Боуви во 2106. година.  No Plan ЕП го најавува истоимениот сингл кој доби и видео запис, а беше презентиран вчера на задоволство на сите фанови, а го режираше Tom Hingston. За што станува збор погледнете во меланхоличниот спот и уживајте во никогаш прежалениот Боуви кој почина пред точно една година …

baner-igor-forza

Посетено 228 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!