Фчерашни Новости гледајте ги вечер пошто утре можда ќе биде касно


 Четиринаесетта епизода на “Фчерашни Новости” на Телма во недела 19:10ч 
gradska plaza-naslovna_majkatiitatkoti[fblike]
Стотина фанови на „Фчерашни новости“ во четвртокот му се придружија на тимот во создавањето на досега најмасовниот скеч снимен во емисијата. Одличната дружба и енергија на снимањето резултираше со едно од најдобрите видеа, кои публиката ќе може да го гледа веќе оваа недела, во редовниот термин на „Фчерашни новости“.
Следува епизодата 14, каде покрај овој скеч, екипата подготви и сторија за еден ден поминат на работа во македонската јавна администрација.
„Фчерашни новости“ не носат и на најубавата плажа во Европа и ветуваат: Ланче нема многу да пцуе!
Во недела гледајте ја новата епизода на „Телма“ во 19:10 часот!

[button color=”#fff” background=”#3A1B5A” size=”large” src=”http://majkatiitatkoti.com/tag/%D1%84%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/”]Можеби сте пропуштиле некоја епизода на “Фчерашни Новости”[/button]

Следете ги Фчерашни Новости на:  Фејсбук , Инстаграм  и Јутјуб 

baner-igor-forza

 

Посетено 1.138 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!