ЏАМБАЗОВ ВО БОРБА ПРОТИВ ТУРБО-ФОЛКОТ

[fblike]
На 26 декември, Игор најави настан кој го нарече “Џамбо фестивал”.
igor_majkatiitatkoti
Актерот и шоумен Игор Џамбазов, на својот Фејсбук профил
им се заблагодари на неговите фанови за повеќе од
90.000 илјади допаѓања на неговата страница.
На 26 декември, Игор најави настан кој го нарече “Џамбо фестивал”. “Фестивалот ќе биде борец против кичот, шундот и турбо-фолкот. Јас ќе свирам со бендот 2 часа, но пред нас ќе гостуваат млади бендови. Ќе има и промоции на книги, изложби на слики, улични свирачи, голем женски хор”, ни изјави Џамбазов кој додава дека наскоро ќе ги објави точните детали за гостите на фестивалот.
Џамбазов последниве десетина дена има свое катче на веб страницата Мајка Ти и Татко Ти, која споделува дел од неговите цитати и изјави на социјалните мрежи.

igor i pize dobro jutro mavrovo_majkatiitatkoti


Целиот текст можете да го најдете и прочитате ТУКА

Извор:
vest_logo_majkatiitatkoti

Посетено 4.045 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!