ЏАМБАЗОВ ВО БОРБА ПРОТИВ ТУРБО-ФОЛКОТ

[fblike]
На 26 декември, Игор најави настан кој го нарече “Џамбо фестивал”.
igor_majkatiitatkoti
Актерот и шоумен Игор Џамбазов, на својот Фејсбук профил
им се заблагодари на неговите фанови за повеќе од
90.000 илјади допаѓања на неговата страница.
На 26 декември, Игор најави настан кој го нарече “Џамбо фестивал”. “Фестивалот ќе биде борец против кичот, шундот и турбо-фолкот. Јас ќе свирам со бендот 2 часа, но пред нас ќе гостуваат млади бендови. Ќе има и промоции на книги, изложби на слики, улични свирачи, голем женски хор”, ни изјави Џамбазов кој додава дека наскоро ќе ги објави точните детали за гостите на фестивалот.
Џамбазов последниве десетина дена има свое катче на веб страницата Мајка Ти и Татко Ти, која споделува дел од неговите цитати и изјави на социјалните мрежи.

igor i pize dobro jutro mavrovo_majkatiitatkoti


Целиот текст можете да го најдете и прочитате ТУКА

Извор:
vest_logo_majkatiitatkoti

Посетено 3.993 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeKisa: Fragtime (Dub) anime episode Full online free at https://animekisa.in anime websites

AnimeTV: Love, Chunibyo & Other Delusions!: Sparkling... Slapstick Noel (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc go anime tv

Kaguya-sama: Love is War Season 2 (Dub) (https://aniwatch.pro/m/yDX1) Episode 12

Animepahe: High School DxD Specials anime episode 6 online free at https://animepahe.cc english dubbed anime

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/animefreakws

Zoimas: https://www.zoimas.com/profile/gogoanimelol/about