Игор Џамбазов: 22 април (Приказни од Мјаукедонија)

– Извадок од книгата „Приказни од Мјаукедонија“ – Игор Џамбазов

22 април

Денес е денот на планетава. Најмалку што можете да направите Вие, драги мои мрднати хомо-сапиенси, е на овој ден да си ги исперете сите гревови што ги имате сторено. И поединечно, и колективно. Мајката и’ ја расплакавте на планетава. Неверојатни сте. Си ја сечете гранката на која сите седите. А други гранки нема.

Да може планетава да си каже тоа што ја мачи, тоа би била најтажната поема што некогаш сте ја слушнале. Ја полудевте начисто. И’ доаѓа да екслодира, кутрата.

Посетено 274 пати

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 1

anime to watch Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

How NOT to Summon a Demon Lord Ω

4Anime DARLING in the FRANXX Episode 16

dubbed anime Dragon Ball (Dub)