Фчерашни Новости – Епизода 4 (Видео)

Доколку не ги гледавте Фчерашни Новости, еве ви ги овде…сервирани на тацна

Шеќерно Виножито На Стапче (Видео)

Низ улиците на Турција можат да се сретнат овие мајстори за слатки на стапче кои „мотаат“ шеќерни виножита за неколку секунди.

Зад сцената на „Брачна игра“ (Видео)

Тие што досега имаа можност да ја погледнат претставата „Брачна игра” беа сведоци на еден брилијантен проект од секој аспект: докажани актерски имиња на сцена (Весна Петрушевска и Игор Џамбазов), режисерско деби на Тони Михајловски, сценографија која го прави „филмот”...

Секс рулет – новиот тренд во Барселона

Во Барселона се појави вознемирувачки нов тренд на ризични секс-журки, во кои учесниците имаат незаштитен секс со носители на ХИВ вирус. Според неколку објави од шпанските медиуми, ризичната активност, инаку позната како „секс рулет“ станува многу популарна и ја практикуваат луѓе...