Хедонистички рај на брегот на Егејското Море

bodrum9[fblike]
Mandarin Oriental Bodrum
Дел од секоја соба е составен од прекрасна мала приватна градина,
кој нуди спектакуларен поглед на Егејското Море
Се наоѓа на прекрасниот имот на северниот дел од турскиот полуостровот на егејскиот брег, комплексот Mandarin Oriental Bodrum е вистинска оаза за совршен одмор. Откако ќе влезете во овој хедонистички рај, речиси не постои ништо што ќе ве потсети на надворешниот свет.
Комплексот Mandarin Oriental Bodrum е изграден во еден прекрасен рид на полуостровот Бодрум и е издизајниран на многу суптилен начин со цел овршено да се вклопи во просторот опкружен со маслинови градини и зимзелени дрвца. Комплексот се состои од вкупно 109 луксузни соби и апартмани, од кои најголем дел има сопствена тераса, област за сончање и приватен базен. Дел од секоја соба поседува прекрасна мала приватна градина, кој нуди спектакуларен поглед на Егејското Море, поради присуството на голем број јахти и крузери често се нарекува француска ривиера.
bodrum4
Во рамките на хотелскиот комплекс има десет ресторани и барови, кои се пример на иновативната и гастрономска кујна. Гостите честопати навечер уживат во кулинарската магија на мајсторите од Јапонија, Турција и Италија, како и во коктелите од околните барови.
Спа и велнес центарот се исто така дел од хотелот, кои се идеално место за релаксација и хедонизам. Широкиот спектар на велнес програмите постојано се надградува со нови, а може да се задржите и во салата опремена со најновите машини за вежбање.
bodrum2
Дневните активности вообичаено се лоцирани околу двете приватни песочни плажи, со кристално чиста вода кои го прават ова место апсолутно совршено.

bodrum3
bodrum1_majkatiitatkoti bodrum2_majkatiitatkoti bodrum3_majkatiitatkoti bodrum4_majkatiitatkoti bodrum5_majkatiitatkoti bodrum6_majkatiitatkoti bodrum7_majkatiitatkoti bodrum8_majkatiitatkoti
595x90

Посетено 3.107 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!