Зависноста од „Фејсбук“ врз мозокот влијае како кокаин

И покрај тоа што поминувањето на време следејќи ги новостите на најпопуларната социјална мрежа се чини сосем безопасно, сепак, доколку дозволиме потребата да се најавиме на ФБ да започне да нè контролира, наместо ние неа, можеби треба да разбереме на кој начин оваа „потреба“ влијае врз нас и што точно се случува со сивата маса во нашите глави.

Прочитај повеќе

Скршеното срце навистина боли (ВИДЕО)

„Скршеното“ срце не влијае само врз расположението туку остава траги врз здравјето, а ние ќе наброиме неколку научно потврдени последици

Прочитај повеќе

Website https://animeflv.uk: Watch Paroru's Future Island animeflv Episode Full watch anime online

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Gunbuster Renewal EX (https://4anime.biz/m/DD1w) Episode 3

AnimeBee: Space Pirate Captain Harlock 2 (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to online anime

Northsinai gov: http://www.northsinai.gov.eg/citizens/cases/Lists/List/DispForm.aspx?ID=21451

Devpost: https://devpost.com/gogoanimebe