Клаберите што се дрогираат со какао

insurgence-sg
Кокаинот стана демоде – веќе некое време има нова дрога по светските клубови, а на сите ни е многу добро позната – сирово какао.
Веројатно првото нешто што ви доаѓа на ум е – како побогу може главната состојка на чоколадото да се користи како дрога за журки?
Наводно, кога ќе се консумира, какаото ослободува наплив од серотонин и ендорфини во мозокот и ве прави енергични и еуфорични, додека магнезиумот во него ви ги опушта мускулите и ве ослободува од стресот.
Трендот е најактуелен во Западна Европа, каде што какаото се шмирка наместо пиење алкохол и земање нелегални дроги.

rimmel_london

Посетено 3.089 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!