9 заповеди за успех и едно златно правило!

Не постои идеална формула за успех, но постојат нешта кои можете постојано да си ги мантранте и да верувате во истите.

Колку и да звучи глупаво и смешно, тешко или бесмислено, сепак со силна волја, надеж и труд секој од нас може да го постигне и достигне посакуваното.

Па да почнеме со деветте мантри или заповеди, како и да сакате наречете ги:

– Верувај во себе;
– Повторувај си дека ќе успееш;
– Колку и да е тешко, немој да се откажаш;
– Не потклекнувај на ниту едно обично искушение;
– Немој да подлегнуваш на повредите;
– Истреби ги ништошниците;
– Победи ги најдобрите;
– Надмини го учителот;
– Надмини се себеси!

Повторувај ги секој ден во еден вид на ритуална утринска вежба, применувај ги и труди се секоја од оваа заповед да ја исполниш и еден ден навистина ќе успееш!

Марија Прличкова

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 1.834 пати

GoGoAnime my hero academia heroes rising gogoanime: Watch Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa Episode Full (https://gogoanime.be/m/paNk/ep-1)

WCOStream watch anime free: Attack on Titan Final Season (https://wcostream.cc/m/2AKO) Episode 16