Забивањата за паметење на летечките Липински и Стејплс

LipekSS

Рафал Липински и Крис Стејплс се двајца момци за кои не се знае многу во пошироките кошаркарски кругови, но кои се големи ѕвезди кога е светот на забивање во прашање.
Тој свој статус тие го имаат стекнато изминативе неколку години, а на некои нивни забивања можат да им позавидат и некои од најдобрите НБА забивачи.
Дел од својот репертоар Липински и Стејплс го презентираа и неодамна со серија забивања кои комотно можат да им донесат и титула на НБА Ол стар натпреварот во забивање.

[youtube height=”400 px” width=”100%”]https://www.youtube.com/watch?v=4S_NlQ_6174[/youtube]

Посетено 293 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

AnimeTV: Fushigiboshi no☆Futagohime Gyu! anime episode 9 online free at https://animetv.cc watch anime online

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

animepahe :: okay-ish anime website

Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx

Diendanrgep moet: http://diendanrgep.moet.gov.vn/index.php?members/animeflixnl.29926/