Еден Човек, 90 Инструменти (Видео)

[fblike]
YouTube-рот Joe Penna, кој на својот канал  Mystery Guitar Man,  има нешто помалку од три милиони следбеници, ја отсвири познатат песна „Misirlou“ од Dika Dale  (Која Квентин Тарантино ја преработи за филмот „Pulp Fiction“) дури на 90 инструменти.

Посетено 298 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

GoGoAnime: Nora anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime dororo

Website https://wcostream.cc: Watch Tian Guan Ci Fu Special wcostream Episode Full watch anime

AnimeBee: New Game!! (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to watch anime online

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Debate: https://www.debate.org/animeflixnl/

Acva2010 cs: https://acva2010.cs.drexel.edu/forum/index.php?u=/user/profile/57085/