Промоција на романот „Исповеди на еден Психотичен Ум“

12670737_972696632821554_7284906880237076348_n
Почна како серијал раскази, продолжува како роман! Литературното првенче на Владимир Ристевски со наслов „Исповеди на еден Психотичен Ум“ конечно ќе го дочека светлото на денот со промоција.
На 8 април (петок), во 17.00 часот, заедно со издавачот Книжарница Три ве покануваме во најкул барот во Скопје Speakeasy, со најголема поддршка на BiFruit и оригинални авторски коктели со нивните највкусни сокови, со промоција на пријателите на романот Jack Daniel’s Macedonia и со по некое изненадување за сите гости и посетители.
Неколку дена пред настанот ќе има уште едно изненадување со доделување на неколку примероци од романот заедно со уникатен подарок од Mugzee.
Дрескодот ќе биде полу-формален (и онака е афтерворк). Одиме на промоција!
Посетено 817 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao: Rio - Rainbow Gate!: Reshuffle anime episode 14 online free at https://animedao.nl animedao twitter

https://animebee.to anime websites

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/animeflixnl

Animefreakws mystrikingly: https://animefreakws.mystrikingly.com/