Ем вежбате, ем Ви плаќаат за тоа

Како ви се допаѓа идејата да заработувате дури вежбате?

potrebna-vi-e-motivacija-ovaa-aplikacija-vi-plaka-za-da-vezbate_image

[dropcap]„Ч[/dropcap]екорите се пари“, е мотото на Sweatcoin. Доколку ви е потребна мотивација за да почнете со вежбање, тогаш оваа нова мобилна апликација ќе го реши вашиот проблем. Услугата Sweatcoin ја следи вашата активност и ви плаќа за направените чекори. За секои 1 000 чекори, корисникот заработува една виртуелна паричка (SWC).

Станува збор за виртуелни пари кои што можете да ги користите за да купите реални производи од партнерите и соработниците на апликацијата. На пример, може да купите спортска облека, обувки, (едни патики чинат околу 250 SWC) или да вежбате со личен тренер (еден час чини околу 45 SWC).

[button color=”#000″ background=”#9bc832″ size=”large” src=”http://pharmanews.mk/potrebna-vi-e-motivacija-ovaa-aplikacija-vi-plakja-za-da-vezhbate/”]Прочитајте повеќе и најдете линк до апликацијата[/button]

escapetravel baner DOLG text

Посетено 2.012 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!