Почина Аријан Дема – Љани

dema-pocetna

 

Еден од најдобрите македонски гитаристи Аријан Дема почина на 59-годишна возраст. во Скопје. Беше член на бендовите ПУ, ЛЕВА ПАТИКА и ДЕН ЗА ДЕН.
Љани, почивај во мир.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=u07PSHe3V1U[/youtube]

Посетено 3.302 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!