Објективот на Роберт Атанасовски овековечи историски мигови (Видео)

Роберт Атанасовски е фоторепортер кој овековечил многу историски момени од македонската историја. Бил сведок на аферата „Тат“, на бегалската криза во Косово, конфликтот во Македонија. Бил сведок на многу човечки судбини, радости, на голготата на мигрантите, на судбините на поплавените во Скопје. Неговите фотографии биле на насловните страници на многу светски медиуми од Гардијан до Њујорк Тајмс.

Извор
cropped-nova-log

jk banner grcija

Посетено 633 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!