Бредли Купер Во Гастрономската Комедија “Burnt”

Со Сиена Милер, Ема Томпсон и Алисија Викандер
burnt-pocetna_majkatiitatkoti
Помеѓу вкусните кадри на сечење парчиња месо и мешање јајца, Бредли Купер го отелотворува готвачот Адам Џонс кој сака да постигне бесмртност во светот на кулинарството. Тој е темпераментен и див во кожна јакна кој ужива дроги, обожава брзо возење на мотор, а кога е лут вербално го малтретира и гаѓа со тањири својот кујнски персонал, меѓу другите, и ликот кој го отелотворувва Сиена Милер. Ако сте расположени за филм со релаксирачка атмосфера, филмот Burnt подобро е да го прескокнете.
Богатата глумачка екипа, која освен Бредли Купер ја сочинуваат Сиена Милер, Ема Томпсон, Даниел Брол, Лили Џејмс, Џејми Дорнан, Ума Турман и Алисиа Викандер, на филмот би можеле да му донесат голем комерцијален успех и да ги наполнат кино салите.
Погледнете го трејлерот со одличните гастрономски авантури
на Бредли Купер во улога на готвач

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=QsyzkkI_g14[/youtube]

Посетено 741 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!