Алма Идризи ќе учествува на “Salon d’Automne” во Париз.

alma idrizi_majkatiitatkotiАлма Идризи, мултимедијалниот уметник од Скопје
ќе учествува на  
Salon d’Automne во Париз.  salon-automne-2014_majkatiitatkoti

Salon-Automne-1903_majkatiitatkotiSalon d’Automne (есенски салон)
или Société du Salon d’automne (здружение на есенски салон)  е годишна изложба во Париз, која се одржува уште од 1903 година. 

Salon d’Automne беше создаден во 1903 година, по иницијатива на белгискиот архитект и колекционер на уметнички дела Francis Jourdain, заедно со архитектот Hector Guimard, сликарите Georges DesvallièresEugène CarrièreFélix VallottonÉdouard Vuillard и  Maison Jansen, канцеларија за внатрешна декорација со седиште во Париз (прва вистинска глобална фирма за дизајн) создадена во 1880 од Jean-Henri Jansen.

      Алма Идризи на ICAW Harlech Biennale се претстави со 4  фотографии.
Alma-Idrizi-ICAW   Harlech Biennale_majkatiitatkoti
Посетено 527 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

4Anime: Ai Yori Aoshi: Enishi - Miyuki anime episode Full online free at https://4anime.biz toilet bound hanako kun 4anime

Website https://animekisa.in: Watch Knights of the Zodiac: Saint Seiya (Dub) animekisa Episode 12 animes online

Website https://animebee.to: Watch Pokémon: Black & White: Adventures in Unova animebee Episode 14 english dubbed anime

Credly: https://www.credly.com/users/animeflixnl/badges

Gogoanimebe website2: http://gogoanimebe.website2.me/