Еврејот што се молел секој ден, 60 години без престан

Локален Евреј секој ден си се молел на ѕидот на плачот. И тоа траело 60 години. Не испуштал ни ден.

За тоа разбрале корпоративно-империјалистичко-пропагандистичките медиуми и правац на лице место да напраат репортажа. Го прашале:

-За што се најчесто молиш?

Одговорил:

-Па за да престане ова лудило и омраза помеѓу христијаните, муслиманите и евреите?

Репортерот:

-И како иде?

Еврејот:

-Па од ден на ден се повеќе и повеќе добивам впечаток дека зборувам само со ѕидот. Односите остануваат на нас луѓето, ние да си ги решиме!

Посетено 1.727 пати

AniWatch: Virus: Virus Buster Serge anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro watch anime online

Website https://gogoanime.be: Watch Ore ga Suki nano wa Imouto dakedo Imouto ja Nai Specials gogoanime Episode 2 classroom of the elite gogoanime

Website https://animepahe.cc: Watch White Album 2 animepahe Episode 13 anime websites

Watch Ushio and Tora: Comically Deformed Theater (Dub) Episode Full

Blogfreely: https://blogfreely.net/kissanimemx/kissanime-watch-anime-online

Zintro: https://www.zintro.com/profile/zid408d375?ref=Zid408d375