17 Барови кои дефинитивно ќе ве натераат да се запрашате колкава е човековата креативност!

За денес имаме нова галерија… барови се единствени по само еден детал. Некој решил да стави поинакви постери за машко/женско WC, друг решил да стави поинкави лабавоа, трет смислил поинакви шишиња… Креативноста на човековиот ум е бесконечна… А овие барови ќе ви го докажат тоа!

#1 Доколку сте љубител на „Војна на ѕвездите“ ова дефинитивно ќе ви се допадне:

Филмовите „Војна на ѕвездите“ се емитуваат цело време… Мочаш и гледаш филм…

#2 Искреноста секогаш е на цена

Ако си слаб со кеш, а сакаш да јадеш, а не сакаш да работиш како на сликата #14 тогаш оваа маса сигурно ќе ти се допадне.

#3 Кафаната се вика „На работа“

Кога ќе се јави жена ти и ти и кажеш дека си „На работа“… практично значи дека не си ја излажал…

#4 Левитирачка перница

Стварно не сфаќам зошто перницава служи, али ок.

#5 Идеално за Балканци

Доколку го посетите баров, сигурно ќе се роди балканското во вас, или барем така јас осеќам…

#6 Пиј пиво од шише со цуцла

Еден француски бар пијалакот го служи во бебешко шише… Барем за момент ќе ве врати во деновите за кои не се ни се сеќавате…

#7 Метални пепељари направени од колите кои се уништиле од сообраќајки

Учесниците во сообраќајката биле пијани. А пепељарата испраќа јасна порака: ОВАА ПЕПЕЉАРА НЕКОГАШ БЕШЕ КОЛА, КОЛАТА ШТО НИКОГАШ НЕ СТИГНА ДОМА.

#8 Пијачки или мечки?

Изборот е ваш… Животот знае навистина да биде непредвидлив.

#9 Одлично за келнерите кои обожаваат да ги собираат чашите

Не дека е често, но се случува… Некои келнери со душа чекаат да ги соберат чиниите иако во нив се’ уште има храна… Жалосно… Но, вакви ствари дефинитивно треба да се направат и кај нас, ако ништо друго…

#10 Ептен добар copywriter 🙂

Кој како си ја наредил, ама добро повеќето приказни се налиени со алкохол…

#11 Кога ова би било кај нас, кафиќот би се викал „Кај Дуле, автомеханичарот“

Шала на страна, кафиќот е како створен за оние кои обожааат коли… па, кој знае… може и самиот сопственик да е автомеханичар…

#12 1/3 од воздухпт во овој кафиќ е со алкохолна пареа

Не знам дали сакам да идам во кафичов… вие?

#13 Швајцарски нож кој е направен според врвовите на Алпите

Кога сечеш, да сечеш со стил…

#14 Немаш пари да си ја платиш сметката, не се секирај, овој ресторан и за тоа има решение…

Поработи си 50 минути и плати си го оброкот. Фасцинантно!

#15 Машко Vs Женско WC

Победа на денот!

#16 Овој бар си има свој аквариум

No comment.

#17 Посебно за раце пред и по јадењето

Овој суши-бар има два сапуни, едниот за пред јадење и другиот за после јадење. Кај нас, ќе ставаат и од двете… за сигурно.

извор: brightside.me

Посетено 952 пати

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 6

My Hero Academia Episode 11

4Anime My Hero Academia Season 2

Attack on Titan Season 2 Episode 10

4anime biz Tokyo Revengers