Тамара: Фалиш друже. Во овие најсреќни денови од мојот живот, фалиш да го споделам тоа со тебе

Ми текнува на овој дел од концертот, кога се појавија Морал и кога Влатче беше највеќе свој додека пееше со нив. Колку плачев од среќа зошто знаев дека во тој момент беше најсреќен на светот. Ова беше музика која највеќе му лежеше и највеќе му стоеше. Ваков го запознав, ваков и ќе го запаметам.

Морал – Ти ме убиваш (LIVE)

Морал – Ти ме убиваш (LIVE)

Сеќавање на Влатче Илиевски

Posted by Добра Музика on Sunday, December 16, 2018

Сеќавање на Влатче Илиевски

Покрај тоа што беше уметник и уникатен, беше другар за пример, полн со љубов, емоција, емпатија. Многу ми фали да ме насмее, да ме извади од такт, да ме расплаче…

Фалиш друже. Во овие најсреќни денови од мојот живот, фалиш да го споделам тоа со тебе. СЕКОЈ ДЕН помислувам на тебе, не можеш да не ми пројдеш низ главата. Многу те сакав и секогаш ќе постоиш во моето срцедлабоко врежан ……. Мојот сакан Влатче… Мојот најсакан другар, брат, колега.
💔
Слава ти!!!

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Посетено 8.143 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!