Не сме дебели, туку сме неблаговремено известени!

На час по биологија у средно, професорката раскажува:

-Значи на стомакот му треба 5-7 минути да испрати информација до мозокот дека е полн!

Еден школски, шо имаше 150 кила у втора средно:

-Значи професорке, ја не сум дебел, туку сум неблаговремено известен!!!

Посетено 337 пати

AniWatch anime online: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 23 (https://aniwatch.pro/m/GaAP/ep-23)

AnimeDao animedao overlord: Watch Gintama Episode 110