Краток прирачник за бон-тон на класичен концерт

Бон-тон кога си на концерт на класика:
НЕ се плеска после секоја композиција,
него на крај, кога музичарите ќе завршат,
кога ќе станат да се поклонат.

За свирки по клубови и кафичи е обратно,

Кога му аплаудираш на бендот им правиш ќејф и верувај ќе ти вратат со уште пожестока свирка.

А ако не ти се свиѓа бендот си го утнал кафичот, не си ја мачи душата одма мењај локација

Посетено 1.601 пати

Website https://animeflv.uk: Watch Dual! Parallel Runrun Monogatari Special; animeflv Episode Full dubbed anime

Ai no Wakakusa Yama Monogatari (https://animeheaven.pro/m/mLJJ) Episode 1

TwistMoe: Genshiken (Dub) anime episode 12 online free at https://twistmoe.net anime twist app

Website https://animebee.to: Watch Gintama.: Silver Soul Arc - Second Half War animebee Episode 14 free anime online

Scoop: https://www.scoop.it/u/kissanimemx

Tldrlegal: https://tldrlegal.com/users/kissanimemx