Ќе имаш секакви во животот од оние кои ќе ти љубоморат до оние кои ќе ти помогнат

Ќе имаш секакви во животот, од оние кои ќе ти љубоморат до оние кои ќе ти помогнат. Од оние кои мислат дека не си ништо посебено до оние кои ќе те бодрат. Од оние кои ќе ти се ситат до оние кои ќе се креваат со тебе.

И добро е да ги има првиве, затоа што поради нив знаеш да си ги цениш оние вторите!

Марија Прличкова

©majkatiitatkoti.com  Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Посетено 440 пати