Сообраќајни крилја как да си метнам

Утрински гужвишта. Од споредна се префрламе на главна улица. Течат колони возила. Ми се “паѓа” прва во споредната колона. Тој позади ми свири континуирано. Не знам кој хормон го излачив “секундарно”, ама беше од страшните.

НАГЛО излегувам! Штрак, штрак, штрак со штиклите.

Му чукам на пенџерче.

-(ѕзззззззз – отвора)
-ИМАШ КРИЛЈА!?
– Немам. Зошто?!
-ДА МИ ГИ ПОЗАЈМИШ ДА ГИ ПРЕЛЕТАМ КОЛИВЕ!!
-(спичлес со падната вилица)

Додека се свести да ги изнареди: “гуско”, ” глупачо”, “ако ти излезам сеа” – одлепршав.

Во сообраќај да не се чепкаат жени со хормонални осцилации😎

Посетено 365 пати

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Gintama Episode 194

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

AnimeHeaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc Episode 4

animes online AnimeHeaven Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

watch anime dub The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]