Велигден

staricka
Утринава на прозорец спроти нас
пак се покажа старичката
Се затетерави низ дворот
како детенце кога проодува
и се заниша како гранче чесно дрво
и пак се засолни.
Излегла напролет старичката.
Што ми е убаво на душава,
како Велигден да ми е,
како да воскреснувам.
Анте Поповски
Посетено 682 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

My Hero Academia Season 2 (Dub)

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 12

Dragon Ball Z (Dub)

anime website ANIMEFLIX The Rising of the Shield Hero (Dub)

anime websites ANIMEFLIX My Hero Academia (Dub)