МИШКО ЈЕЛУШИЌ

utrinsko kafe baner CRN tenokKIMBO LOGO banner

misko jelusic
Мишко Јелушиќ
Првото кафе го пијам во 6 часот сабајле пред лаптоп листајќи Фејсбук се додека не стане ќерка ми, да бидам искрен уживам баш во тоа кафе кое го пијам сам. Веќе околу 7 саат почињаат припреми, кој за на работа кој за у школо. Е тек тогаш настанува гужвата по дома, некој пред огледало некој у купатило, па секој делува збунет на свој начин, што попрво, рано насабајле.  Неизбежно е и второто кафе коа веќе стана рутинско, а го пијам во фирма со колегите, сето тоа е пропратено со утринските вести и најновите информации за случувањата кај нас и во светот.
Тоа па тоа, со еден збор “остарев”.
Посетено 1.418 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://animekisa.in: Watch Ali Baba to 40-hiki no Touzoku (Dub) animekisa Episode Full anime stream

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: Valkyria Chronicles: Theater anime episode 10 online free at https://animeflv.uk anime sites

AnimeDao: One Piece: Episode of Sabo - 3 Kyoudai no Kizuna Kiseki no Saikai to Uketsugareru Ishi (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl anime stream

Librarything: https://www.librarything.com/profile/gogoanimebe

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011253