Урбана ”Куќичка На Дрво” Во Торино

Лучиано Пиа и неговата брилијантна визија како да ги
фузира луѓето и природата во урбани услови.

Овој врвен Италијански архитект ја дизајнира оваа ‘куќичка на дрво’ во Торино. Органскиот и асиметричен облик на терасите дозволува ‘рандом’ растење на насадите, кои се околу 150 на број. Освен освежителен ефект, овие дрвца заштитуваат и од градската бука и метеж. Изградбата била комплетирана во 2012-та година.
Посетено 1.324 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Website https://animepahe.cc: Watch Hunter x Hunter Movie 1: Phantom Rouge animepahe Episode Full anime sites

AnimeHeaven: Digimon Fusion (Dub) anime episode 24 online free at https://animeheaven.pro anime heaven site

Watch Chiba Pedal: Yowamushi Pedal to Manabu Jitensha Koutsuu Anzen Episode 6

Hong Huang (https://animeflv.uk/m/Pqzl) Episode 6

Sqlservercentral: https://www.sqlservercentral.com/forums/user/gogoanimebe

Forums alliedmods: https://forums.alliedmods.net/member.php?u=312430