Том Круз Го Продава Својот Имот

[fblike]
Куќи на познатите: Имотот на Том Круз

Познатиот холивудски актер Том Круз ја стави на продажба
својата пространа куќа на имотот во Telluride
Овој имот се наоѓа во близина на популарниот ски-центар и се протега на 298 хектари. Објектот вклучува и приватна портата што води кон националната шума Uncompahgre. Главната куќа на овој имот беше завршена во 1994 година и е дизајнирана како автентичен дрвен lodge, а направена е од камен и кедер. Во нејзини рамки постојат и современи удобности како теретана, простории за рекреација и библиотеки. Оваа куќат со површина од околу 1.000 м2 се состои од четири спални соби и шест бањи. Веднаш до неа се наоѓа малку помала куќа за гости со три спални соби и шест бањи. Актерот го продава својот приватен имот бидејќи воопшто не го посетувал во текот на изминатите неколку години, а цената што ја тражи за овој имот е 59 милиони долари.
Посетено 740 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!