СПОМЕНИ ОД ДЕТСТВО

„што ти донесе Дедо Мраз?“
-ме прашува една вујна/стрина (што и да беше)
додека сарма
и’ штрчи од пола уста и со мрснине раце
ме гали по коса
„усисивач“ – и’ го покажувам
„каков е овој усисивач?“ – збунето прашува
„усисивач за досадни луѓе“
– злобно одговорив и ја шмукнав
„Еј па ова стварно робетело, сега ќе идам
кај досадни комшии на гости“
-задоволно промрљав, си ја исчешлав косата
со рака и искочив од дома
1-јан-1900 и некоја
Посетено 616 пати

Ikki Tousen (Dub) (https://animefreak.ws/m/gYYb) Episode 13

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://wcostream.cc: Watch Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These - Seiran 2 wcostream Episode 4 anime sites

AnimeTV: Kemono Friends (Dub) anime episode 12 online free at https://animetv.cc watch animes

Hahalolo: https://www.hahalolo.com/u/60dbe9c8424eb16e276c5761

Camp-fire: https://camp-fire.jp/profile/gogoanimebe