Со помош на технологијата е оживеан голот на Пеле за кои тврдат дека е најдобар досега (Видео)

Голот е навистина магичен….
pele-gol_majkatiitatkoti
[fblike]
Со помош на технологијата направена е реконструкција на најубавиот
гол на Пеле, кој го постигнал на натпреварот помеѓу
Сантош  и Јувентус во 1959 година
Пеле во кариерата постигнал над 1.000 голови, три пати бил шампион на светот, а некои од головите кои се снимени со камера, и сеуште се меѓу најубавите во историјата.
Сепак, се верува дека неговиот најубав погодок, за кој се верува дека е најдобриот гол досега, не е снимен затоа што тој имал само 18 години, а технологијата не била достапна секогаш и за секого во тоа време.
Од друга страна, денешната технологијата ни овозможува да го заживееме дури и она што не е снимен кога и навистина се случило. Така, врз основа на сеќавање на гледачите и актерите на тој натпревар, компјутерски е обработен голот на Пеле кој го постигнал со само 18 години против екипата на Јувентус, додека играл во дресот на Сантош.

Посетено 15.180 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

AnimeDao Redo of Healer Episode 10

AnimeDao Fairy Tail (Dub) Episode 167

Naruto: Shippuden

So I'm a Spider, So What? Episode 22

english dubbed anime Bleach