Скриени Пораки Во Венчаниците на “Hermione de Paule”

[fblike]
Свадбената линија на лондонската  дизајнерка

hermione_11_of_18Лондонската дизајнерка Hermione de Paula,  која со своите уникатни принтови освои имиња како BeyoncéFlorence WelchRita Ora и Daphne Guinnessоднеодамна почна
да создава уникатни венчаници

Првата венчаница ја создава во 2013 година за една летна венчавка во јужниот дел на Франција. Фустанот беше право уметничко дело – транспарентна површина рачно извезена со омилените цветови на младата, глицинија и лаванда, а додатно е персонализирана со скриени пораки кои се извезени помеѓу цвеќињата и лисјата. Пораките кријат значајни датуми, имиња на блиски луѓе  или било што клиентката сака засекогаш да го вплете во својот “најважен фустан”.
hermione_7_of_18De Paula во блиска соработка со своите клиентки ја надминува естетската  улога  која често е најважна при изборот на венчаница. Го крева самиот концепт на венчаницата на едно ново ниво, кое потоа од материјално преоѓа во сентиментално и така несомнено лансира нов тренд во облеката за свадби.

hermione_10_of_18    hermione_9_of_18 hermione_14_of_18

hermione_3_of_18

hermione_16_of_18

hermi4

hermi2

Посетено 1.197 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments Episode 6 (https://kissanimeonline.com/m/Ag8Y/ep-6) at KissAnime kissanime softonic

Watch Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam (https://funimationfree.com/m/E6NA/ep-1) at Funimation funimation anime