Нова Голема Изложба На Њујоршкиот Институт За Костими

Посветена на грофицата Jacqueline de Ribes

Jacqueline de Ribes
Jacqueline de Ribes

Институтот за костими на музејот Метрополитен во Њујорк ќе ја угости ретроспективната изложба посветена на стилската икона и една од најдобро облечените жени на светот – грофицата  Jacqueline de Ribes

Муза на многу дизајнери, вклучувајќи ги Yves Saint Laurent, Valentino и Guya Laroche. Ќе бидат претставени најдобри парчиња од преголемите колекции, меѓу кои многу ремек-дела на познати брендови.

Разгледувањето на сите привлечни парчиња гардероба на ова позната стилска икона ќе биде овозможено до 31. јануари 2016. година.

The Traditional Christmas Dinner At The British Embassy In Paris

 

Посетено 175 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

ANIMEFLIX: Elemental Gelade (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflix.nl animeflix god of highschool

WCOStream - Watch anime online, English dub anime

4Anime: Avatar: The Legend of Korra (Dub) anime episode 52 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation funimation

GoGoAnime: Sengoku Basara - Samurai Kings: The Movie (Dub) anime episode Full online free at https://gogoanime.be haikyuu season 3 gogoanime

Vi gravatar: https://vi.gravatar.com/gogoanimebe

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/animefreakws