Нов Правец Во Архитектурата “Турлитавизам”

[fblike]
turlitavizam_majkatiitatkoti
Наместо да ги вреѓаме барокот и палмитеpalma
бродовите и панорамското тркало
треба да сме горди што сме измислиле
нов правец во архитектурата и просторното уредување
и се вика ТУРЛИТАВИЗАМ
Каков таков, наш си е, уникатен,
што не им текна на Швајцарците да го измислат?
Ама не, не се сите паметни и креативни како нас
За жал не знам како да го уфрлам во Wikipedia
Посетено 1.123 пати

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 12

4Anime: Ikkitousen: Dragon Destiny Specials anime episode 6 online free at https://4anime.biz i want to eat your pancreas 4anime

Website https://animeflix.nl: Watch Wild 7 animeflix Episode 2 sword art online animeflix

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Gogoanimebe doodlekit: https://gogoanimebe.doodlekit.com/

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/animeflixnl