Немојте да ме труете со здрав живот!


Пушењето убива
а умираат и непушачите.
Алкохолот е штетен но
и непијачите се смртни.
Тревата не ја легализираат
оние на кои најмногу им треба.
Здрава храна, рецепти за долговечност…
ништо не есапам.
На што се должи твојата младоликост? –
ме прашуваат постојано.
На нездравиот живот – им кажувам отворено.
Јал-не јал, пушел-не пушел, пиел или не,
никој не ја измамил смртта.
Затоа, оставете ме да си ги цепам
моите отрови а вие трујте се со здравје!
Се гледаме за некое време, во Бутел!
Кој стигне последен, вика тура за сите!

Посетено 2.293 пати

Watch anime online for free at GoGoAnime seven deadly sins gogoanime

Website https://animebee.to: Watch The Hakkenden: Legend of the Dog Warriors (Dub) animebee Episode 6 animebee

AnimeHeaven: Japan Sinks: 2020 (Dub) anime episode 10 online free at https://animeheaven.pro bleach anime heaven

Watch anime online for free at AnimeTV anime tv streaming

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animefreakws

Readthedocs: https://readthedocs.org/projects/anime-flix/