Нема Да Има Селфија На “Met Gala”

[fblike]Забранети се друштвените мрежи
met gala-selfie_majkatiitatkoti
Познатите личности ќе мора да ги “баталат” своите паметни телефони
за време на овогодинешниот настан “Met Gala

Ако сте во потрага и очекувате да ги разгледате Инстаграм профилите на познатите личности за време на вечерашниот  Оскар на модата во Њујорк, вашиот ентузијазам одеднаш  ќе спласне. Секторот за односи со јавноста на Музејот Метрополитен испрати известување до гостите дека фотографирање и користење на социјални мрежи оваа година е најстрого забрането. Според пишувањето на трачерскиот сајт  Page Six, Vogue ќе снима документарен филм за овогодинешната гала вечера и на тој начин сака да го спречи истекувањето информации и делови од ексклузивните моменти. Не знаеме како оваа забрана ќе ја поднесе селфи-кралицата Ким Кардашиан, која за време на нејзината прва посета на гала настанот во Метрополитен, фотографираше секој момент во тек на вечерта од почеток до крај.
Посетено 274 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

Yuri Seijin Naoko-san (2012) (https://animeflix.nl/m/42BL) Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Chitose Get You!! animekisa Episode 26 animekisa

Website https://animeheaven.pro: Watch Gintama Season 2 animeheaven Episode 51 anime in heaven

Website https://gogoanime.be: Watch Ah My Buddha Katsu (Dub) gogoanime Episode 12 god of highschool gogoanime

Thingiverse: https://www.thingiverse.com/animefreakws

A pr-cy: https://a.pr-cy.ru/gogoanime.be