Не е се така сиво: Ова е мајсторот што го измисли Шопското Суши!!!

Пеце Клечкароски од Струга, претходно што го пофаливме за домашните кремови, пред некој ден искочи со најфраерски кулинарски изум: Шопско суши!!!

Станува збор за солен ролат сролан у ризла од тенки слоеви краставица и полнет со овчo сирење, дoмaт, крoмид, мaлку лутo пиперче сo мaслинoвo мaслo и бaлзaмикo крем…

Овој специјалитет можете да го пробате во Станица Оаза во Струга.

У меѓувреме, дајте аплауз ве молам!!!

Посетено 1.119 пати

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

AniWatch: Paprika (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime stream

Recordsetter: https://recordsetter.com//user/animefreakws

Gogoanimebe business: https://gogoanimebe.business.site/