Мухамед Али, “Најдобриот на сите времиња”, почина на 74 години

Легендарниот боксер беше три пати светски шампион во тешка категорија
muhamed ali-naslovna_majkatiitatkoti
“По 32 годиншна борба со Паркинсоновата болест, Мухамед Али, почина на возраст од 74 години”, изјави портпаролот на семејството Bob Gunell.
[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=IfUHYUpmTFs[/youtube]

Мухамед Али, еден од најголемите боксери и спортисти на сите времиња.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=C_fEIVwjrew[/youtube]

mondivi crn

Посетено 2.122 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://animefreak.ws/m/45vj) Episode 13 at website https://animefreak.ws. See more boku no hero academia animefreak

Cells at Work! CODE BLACK! Episode 4 at AnimePlanet anime planet dubbed