Моето срце чука во 2/3

srce-osminsko_majkatiitatkoti
Го извадив македонсково срце од гради
го најдов копчето за регулирање
и од 7/8 го наместив
да чука на 2/3.
Морав, само зврчки ми правеше тој такт.
Го вратив на место, сега сум друг човек.
Времето ќе покаже дали подобар или полош.
Посетено 544 пати

TwistMoe: Junjou Romantica Special anime episode Full online free at https://twistmoe.net english anime

Website https://gogoanime.be: Watch The Melancholy of Haruhi Suzumiya Season 2 (Dub) gogoanime Episode 14 weathering with you gogoanime

AniWatch: The Disappearance of Haruhi Suzumiya anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Scoop: https://www.scoop.it/u/animefreak

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/kissanime-contact