Мејк-Ап Колекција “50 Нијанси Сиво”

Make Up Forever

fifty-shades-grey-make-up-forever

Хистеријата што владее зафилмот “50 нијанси на сиво” предизвика цела серија на специјални
колекции и производи

Во приказната се вклучи и добро познатиот бренд Make Up Forever кој започна мејк-ап кампања посветена на овој кино блокбастер. Колекцијата е спакувана во сензуална кадифена торбичка со розова сатенска постава, а содржи минијатурни производи на шминка за патување. Понудата има кармини во три корални нијанси, брендирана кутија која крие три мини кармини во nude нијанси, кармин во боја на боровница, црн туш за очи, компактни сенки во 4 земјени нијанси, мала маскара и розов сјај за усни.

 

Посетено 543 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!