Малку Познат Факт: Креветите И Осаменоста

Хроничната осаменост може да предизвика инсомнија
lonely-bed[fblike]Ако поминуваме повеќе време во кревет, можеби сме осамени. Истражувањата велат дека осамените луѓе поминуваат повеќе време во кревет, иако не можат да заспијат. Осаменоста, исто така, може да предизвика инсомнија која исто не тера на лежење иако имаме нарушен сон.


ЗАКЛУЧОК

СПОРЕД ТЕКСТОТ ПОГОРЕ, СИТЕ НИЕ СМЕ ОСАМЕНИ!

Посетено 3.134 пати

4Anime: Kite Liberator anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation free

Sekiei Ayakashi Mangatan Episode 3

Pikotaro's Lullaby La La By (TV) (https://aniwatch.pro/m/nrxY) Episode 9

Website https://gogoanime.be: Watch Happy☆Lesson (TV) (Dub) gogoanime Episode 13 gogoanime website reddit

Logobids: https://www.logobids.com/users/gogoanimebe

Coub: https://coub.com/kissanimemx