Леонардо Ди Каприо ве кани на ручек

Во добротворни цели
di-caprio-na-rucek
Доколку донирате пари за топол оброк за бездомниците во Шкотска,
ви се пружа  можност за ВИП ручек и дружење со
актерот
Актерот Леонардо ди Каприо секогаш е ангажиран кога станува збор за социјално ранливите собири. Всушност, оваа година во Шкотска бројот на бездомници достигна околу 30.000. За да им помогне, Ди Каприо ги покани сите негови фанови да донираат 6$ во добротворни цели, поточно за еден топол оброк за секој бездомник во ресторанот Home во Единбург, a да ги поттикне да се навистина активни вклучени во оваа хумана акција Леонардо одлучи на еден од донаторите да му понуди и заеднички ВИП ручек и дружење. Среќниот добитник или добитничка освен ручек со Леонардо ќе може да преноќи во ексклузивниот George Hotel, а воедно ќе добие и едно шише шампањ во износ од $ 1.200. Можете да донирате на овој линк, а името на лицето кое ќе руча со Леонардо Ди Каприо ќе бидe објавенo на 11 ноември.starogradsko-za-tekst-500
Посетено 328 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!