Кој се ќе настапи на Coachella?

Објавена целосната листа на изведувачите 
Tko će sve nastupiti na Coachelli?

Еден од најпопуларните фестивали во светот и оваа година ќе понуди мноштво интересни музички содржини и настапи на некои од најголемите имиња на денешницата …
Ако барем и најмалку ја следите светската и фестивалска сцена, името Coachella сте го слушнале безброј пати. Без разлика дали тоа е единствениот изведби на изведувачи, стајлингот на посетители или фотографии на познати личности кои се редовна публиката на фестивалот, Coachella веројатно има најдобра медиумска застапеност. Во случај да не сте запознаени со детали, станува збор за фестивал кој се одржува во американската државата Калифорнија, во склоп на пустината Колорадо. Публиката е составена главно од млади урбани луѓе, музиката која доминира е инди, поп, рок, електронска и хип-хоп. Со цел да се продолжи трендот на различни понуди, за овогодишни главни ѕвезди се избрани Beyoncé, Radiohead и Kendrick Lamar. Покрај нив, ќе настапат и голем број други познати изведувачи, како Lorde, The xx, Bon Iver, Banks и Nicolas Jaar. Фестивалот ќе се одржи во април оваа година, целосната листа на изведувачите погледнете ја подолу.

coa_2017baner-igor-forza

Посетено 247 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!