Кажете Им Збогум На Skype и FaceTime, Ова Е Иднината На Комуникацијата!!!!

[fblike]zbogum skype_majkatiitatkoti
Живееме во ера на iPhone и iPadSkype и FaceTime. Но што е следното? Каде одиме од тука? Некои студенти на Massachusetts Institute of Technology мислат дека знаат “Што ќе биде следното” Повеќе интеракција само преку пиксели, тие сакаат да бидат во можност не само да се видат, туку и да се чувствуват добро!
Ова е иднината на интеракција, сакам нешто како ова !!!
Посетено 9.473 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AniWatch: Pucca 2 (Dub) anime episode 6 online free at https://aniwatch.pro anime stream

Website https://twistmoe.net: Watch She, The Ultimate Weapon: Another Love Song (Dub) twistmoe Episode 2 watch anime dub

AnimeBee: Carnival Phantasm EX Season anime episode Full online free at https://animebee.to dubbed anime

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz

Ttlink: http://ttlink.com/kissanimemx

360cities: https://www.360cities.net/profile/animefreak-ws