Фудбалско Училиште Манчестер Јунајтед (промоција)

soccer-and-language-camp-manchester-united-verbalistiВо спортскиот камп на Manchester United го добивате сето она што еден од најдобрите светски брендови може да го пружи: тренинзи со првокласните тренери признати од УЕФА, училиште за јазици и наставната програма на угледната издавачка куќа  Oxford University Press, организирана прошетка низ Лондон и посета на легендарните стадиони  Old Trafford и Wembley.
ПРОМОЦИЈА ЗА ПРОЛЕТНИОТ КАМП: Уписите се до 1. февруари и Манчестер Јунајтед ќе ве однесе на утакмицата на Премиер лигата и ќе ви подари оригинална јакна на “црвените првотимци” вредна  £50!
Пролетното фудбалско школо се одрќува од 29. март до 11. април. Уписот тука трае до 1. февруари 2015. и на подарок добиваш:
1. бесплатна, организирана посета на меч од англиската Премиер лига.

 

skola-fudbala-manchester-united-01-verbalisti
2. јакна на Манчестер Јунајтед вредна  £50
fudbalski-kamp-manchester-united-promocija-verbalisti
За да sирнете во соблекувалните на “црвените”, да го запознаеш Руни, ДиМарио или Перси и да го следиш фудбалскиот меч Manchester UnitedAston Villa? Кликни тука и запиши се на двонеделниот пролетен камп кој почнува 29. март  2015.
MANCHESTER UNITED фудбалски камп и училиште за јазици (8-17 год.)

Не ја пропуштај шансата да доживееш нешто што ќе го памтиш цел живот.
Бројот на местата е ограничен за пролетните и летните кампови
, затоа ако си
во Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина или Македонија,
пријави се веднаш тука и  LEARN TO PLAY THE UNITED WAY!

 

Компанијата PRODIREKT LLC, сопственик на популарната јазична мрежа Вербалисти, овластен агент и ексклузивен застапник на спортскиот камп Манчестер јунајтед во Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина или Македонија

PRODIREKT LLC е првата и засега единствена компанија во регионот на југоисточна Европа која ги доби акредитациите за организација на јазична едукација и програмата за работна пракса во странство од страна на двете најзначајни организации во Европа  — британскиот English UK и гермаснскиот ICEF, кои заедно го контролираат работењето и издаваат акредитации на колеџите и јазичните училишта ширум светот.

Посетено 359 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!