Фчерашни Новости – Сезона 3, Епизода 9 (Видео)

фн3[fblike]

Епизодата 9 на пародичните вести во целиот свој сјај фрла нов поглед на работите кои ни се случуваа во изминатата недела.
Последни дознајте:
  • Кој седи на преговарачката маса за Влада во сенка?
  • Ќе се смени ли нешто за верниците ако БПЦ стане мајка на МПЦ?
  • Села пушти предлог за министер
  • Што ќе прави СДСМ со парите од заборавеното палто на Груевски?
Додека уживате во неделната епизода, екипата веќе ја спрема епизодата 10, која ќе се емитува оваа недела од 20 часот на Телма.
Дотогаш следете ги Фчерашни Новости на:  Фејсбук , Инстаграм  и Јутјуб 

595х90 px-01

Посетено 479 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!