КОМЕДИЈА: Драган Маринковић Маца во улога на Махалац

 

 „Добре дојдовте на терапија“

maca plakat MK

Вистински сараевски хумор, кој го немате доживеано долги години.
Хит претставата „Маца Махалац“ на сараевскиот актер Драган Маринковиќ-Маца во Македонскиот народен театар (нов објект), на 23 и на 24 март.
Парчето кое во себе ја носи реалноста, преку трагикомични приказни и односи помеѓу луѓето на провокативен и духовит начин ги третира актуелните теми кои се препознатливи во Сараево, Белград и во Скопје
Македонска премиера на претставата која до сега ја гледале над 100.00 гледачи во регионот и која ви нуди два часа непрекинато смеење.
Слоганот на претставата е „Добре дојдовте на терапија“.

 

Посетено 383 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch subbed anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

AnimeFreak Mother of the Goddess’ Dormitory

AnimeFreak My Hero Academia Season 5 Episode 22

animes online AnimeFreak Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

anime website That Time I Got Reincarnated as a Slime