Фчерашни Новости гледајте ги вечер пошто утре можда ќе биде касно


 Петнаесетта епизода на “Фчерашни Новости” на Телма во недела 19:10ч 
najava FN 15-naslovna_majkatiitatkoti[fblike]
Екслузивно: „Фчерашни новости“ влезе во штабот на ДУИ. Екипата истражуваше и за тоа зошто пред еден македонски затвор има шатори. Скандалозно: Каде отиде Борис Сарафов?
Следува 15. епизода од втората сезона на „Фчерашни новости“.  Екипата на најдобрата забавно-сатирична емсија на телевизија, титула сега потврдена и со Златна бубамара, повторно подготви одлична епизода.
Имајќи предвид каква недела имавме, може и да претпоставите какво издание ве чека во недела, 19:10 часот на „Телма“ телевизија.
Останете чекор зад сите и не ги пропуштајте новите „Фчерашни новости“.

[button color=”#fff” background=”#3A1B5A” size=”large” src=”http://majkatiitatkoti.com/tag/%D1%84%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%88%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8/”]Можеби сте пропуштиле некоја епизода на “Фчерашни Новости”[/button]

Следете ги Фчерашни Новости на:  Фејсбук , Инстаграм  и Јутјуб 

lucky

 

Посетено 1.381 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!