Медитеранска Идила На Брегот На Егејското Море

[fblike]Boutique Kurabiye hotel

kurabiy-pocetna_majkatiitatkoti

Ако сте во потрага по рај на земјата, малото село Алачати  би можело
да биде токму тоа. На брегот на Егејското Море, на само еден час
од Измир во Турција, ова е место кое има посебна приказна …
Безброј мали и тесни улички, опкружени со автохтона архитектура, прекрасни градини и шарени покриви на куќи даваат посебен шарм на селото. И покрај тоа што оваа земја важи за земја која е полна со луѓе и густ сообраќај, Alacati е исклучок, богат со природни убавини, тиркизно море, убаво крајбрежје и поволни ветрови кој привлекуваат сурфери од целиот свет. Во морето на шаренило и пријатна атмосфера се наоѓа хотелот Boutique Kurabiye.
k1
Целиот хотел е изградени од камен и масивни дрвени греди. Исклучителната белина на ѕидовите е доминантна боја која во комбинација со сината и тиркизно-сината ова место го претвора во живописен простор каде што сможете само да уживаат. Пријатна атмосфера ви дава чувство како да сте дел од некоја посебна летна приказна добиена со романтичниот избор на дизајнираниот мебел како и shabby chic деталите кои му даваат магична нота на хотелот. Цвеќињата со боја на циклама во комбинација со погледот на тиркизното море ве внесуваат во светот на опуштање, а насмевката од вашето лице тешко ќе можете да ја симнете.
k2
Хотелот располага со само 12 соби, можете да се сместите во пространиот апартман, со посебно уредени луксузни соби со поглед на море и стандардни соби. Собите се пространи, а централна е белата боја на која се надоврзуваат останатите детали. Вистински медитерански стил се јавува на секој чекор, boho атмосферата ќе ве релаксира од секојдневната рутина. Малиот базен е опкружен со клупи во сенка која е украсена со камени ѕидови и удобни дивани каде што можете да поминете пријатно попладне со убав оброк. Гастрономски понуда вклучува локални производи, премази и пекмези со вистинско турско кафе. Оброци од домашна рецепти од сите делови на Турција го збогатуваат менито, а пијалаците како што се домашна ракија, чај и сурутка се луксуз кој ќе ве запознаат со традицијата на оваа земја.
Посетено 807 пати

Мајка Ти и Татко Ти

Мајка Ти и Татко Ти

Следете не на Фејсбук!