Дивље Јагоде “Unplugged at Bugatti Bistro” вечер во 20:30ч

divljejagode482x298Сасвим “случајно” налетав на Сеад Липовача од Дивље Јагоде, а на кое друго место ако не у Бугати Бистро во  Скопје Сити Мол. Уз кафица и чај еве го краткиот муабет шо си го напраивме со Зеле фронтменот на групата Дивље Јагоде за вечерашната промоција на својот последен албум и за анплагд свирката што ќе се случи вечер после 20:30 во Bugatti Bistro го кажа следново: “Еве ко што глеаш веќе сме на кафенце кај нашиот пријател Лауда во Бугати, го искористиме денешново сонце за мала шетња низ Скопје, а сега не очекува тонска проба  за вечерашната свирка со која сакаме да напраиме мала фешта по повод 35 години постоење на бендот Дивље Јагоде, односно исто толку години од издавање на нашата прва песна, во далечната 1977. Во кариерата издадовме 12 албуми, кои се подразбира дека ни се подеднакво важни исто како и последниов кој ќе имате прилика да го слушнете во живо

Зеле, Пиже и Ливио
Зеле, Пиже и Ливио

Зеле, видно расположен на крај додаде: “Вечер очекувам фино зезање во овој прекрасен локал и се надевам дека меѓу останатите ќе се појави и некоја скопска лепотица без придружба на својата ружна половина“.

[youtube height=”298″ width=”595″]https://www.youtube.com/watch?v=2Bp85ceox6w[/youtube]

 

Посетено 403 пати

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia (Dub)

animes online Hunter x Hunter (2011) (Dub)

Hunter x Hunter (2011) (Dub)

4Anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 4

watch animes DARLING in the FRANXX